Universitatea Cluj urca pe loc de play off castigand greu cu Viitorul Pandurii.

Universitatea Cluj urca pe loc de play off, Universitatea Cluj urca pe loc de play off castigand greu cu Viitorul Pandurii., Stiri Turda - MinaDeStiri

Sepcile Rosii au invins cu greu Viitorul Pandurii intr-o partida disputata pe stadionul Jean Padureanu din Bistrita.

Inceputul meciului a fost de fapt un concurs de greseli ale ambelor echipe insa clujenii au initiat mai multe actiuni indeosebi pe aripi insa calitatea centrarilor a last de cele mai multe ori de dorit.

Pauza a adus un egal alb 0-0 in urma unui joc anost cu putine actiuni de poarta.

Repriza a doua a inceput in aceiasi nota cu dominarea sterila a sepcilor rosii.

Boiciuc a inscris pentru Universitatea Cluj in minutul 68 la o actiune confuza in care mingea intai a lovit bara pentru ca apoi sa fie introdusa in poarta.

Oaspetii au fortat egalarea lasand spatii largi in aparare insa clujenii nu au reusit sa mai inscrie scorul ramanand 1-0.

Universitatea Cluj a luat astfel cele 3 puncte urcand pe loc de play off.