SuperLiga-Universitatea Cluj se intoarce cu un punct din deplasarea de la Ploiesti.

Universitatea Cluj se intoarce cu un punct din deplasarea de la Ploiesti.

Primul joc oficial al lui Toni Petrea pe banca sepcilor rosii s-a terminat cu un egal,1-1, obtinut in deplasarea de la Ploiesti.

Clujenii au jucat pragmatic si,dupa o prima perioada de dominare a gazdelor,au deschis scorul in urma unei lovituri libere lucrate de Nistor si Chipciu,ultimul inscriind pentru 1-0.

A urmat o perioada de joc in care ploiestenii au acuzat socul ,ardelenii devenind echipa mai sigura pe ea.

In minutul 29 insa,la o balbaiala in careul oaspetilor,mingea a ajuns la Musi care a egalat printr-o executie pretentioasa.

Repriza a doua a fost la fel de echilibrata ,Barsan Acordand un penalty pentru gazde dupa consultarea VAR insa Budescu a ratat pentru ca Sima sa isi salveze echipa lA ocazia lui Chipciu din minutul 70.

S-a terminat 1-1 ,ambele echipe castigand un punct meritat.

Foto : facebook.com/FCUCluj