Universitatea Cluj se distreaza cu Farul Constanta-studentii urca pe primul loc in play out ul ligii a II a.

Elevii lui Costel Enache au invins ieri Farul Constanta in deplasare cu scorul de 3-1.

Vezi si : minadestiri.ro/u-cluj-doreste-promovarea-in-liga-i/

Cu cele trei puncte adjudecate ,studentii se aseaza confortabil pe locul I a play out ului in Grupa A .

Practic , clujenii au avut meciul la dispozitie dand senzatia ca stapanesc jocul si se distreaza cu adversarul.

In minutul 13 Dican l-a deschis pe Ribeiro care singur cu Dur-Bozoanca l-a invins pe portarul constantean inscriind pentru 1-0.

Cu toate ca gazdele au inceput sa domine steril jocul dupa primirea golului studentii au mizat in continuare pe cartea contraatacului ratand o ocazie monumentala in minutul 28 prin acelasi Ribeiro.

Un minut mai tarziu insa Gavra i-a pasat lui Parvulescu care a inscris pentru 2-0 printr-un sut de la 20 m.

Prima repriza s-a incheiat cu scorul de 2-0 .

A doua parte a debutat cu reducerea din handicap a gazdelor dupa doar cateva minute prin Barnoi pentru ca apoi sa mai rateze egalarea in alte doua faze importante.

Jocul constantenilor a trenat dupa minutul 60 iar cei ce au inscris pentru 3-1 au fost tot studentii prin Parvulescu in minutul 84.