SuperLiga-Universitatea Cluj de nerecunoscut la Pitesti.Vezi care a fost scorul.

Universitatea Cluj a fost de nerecunoscut ieri la Pitesti.

Revezi si : minadestiri.ro/universitatea-cluj-joaca-maine-in-deplasare-la-pitesti

Studentii au deschis rapid scorul in minutul 4 prin Balan si sperantele erau ca se indreapta spre prima victorie din acest sezon al SuperLigii.

A fost insa doar o iluzie caci Universitatea Cluj a fost de nerecunoscut chiar daca i-au inghesuit pe pitesteni in propria lor jumatate pana in minutul 15.

Ratarea penalty ului din minutul 16 de catre Florin Purice s-a infiltrat in mentalul jucatorilor clujeni iar eliminarea lui Florin Ilie a pus plumb in ghetele studentilor.

Chiar daca in minutul 35 , Briceag a ratat din pozitie unu la unu cu Straton , FC Arges a egalat in minutul 43 prin Isfan , echipele intrand la pauza cu un 1-1 echitabil.

Primele 10 minute dupa pauza au fost fatale pentru studenti care au primit 2 goluri , in minutul 46 prin acelasi Isfan pentru ca Garita sa inscrie in minutul 54 pentru 3-1.

Jocul slab al clujenilor a permis gazdelor sa conserve rezultatul , Universitatea Cluj pierzand prima partida din SuperLiga cu scorul de 3-1.

Urmatorul meci al ab-negrilor va fi la Arad , sambata, 13 august , incepand cu orele 18.00.

Foto : facebook.com/FCUCluj