Universitatea Cluj a primit azi vizita Astrei Giurgiu pe Cluj Arena.Vezi care a fost rezulatul!

Universitatea Cluj a primit azi vizita Astrei Giurgiu pe Cluj Arena.

Dornici de a invinge si a urca pe locul II in Liga 2 , studentii au evoluat in ultima partida oficiala a acestui an pe Cluj Arena.

Prima ratare a clujenilor a venit foarte repede cand in minutul 3 Gugu nu ajunge la o centrare a lui Haita.

In urma unui joc artagos , Astra deschide scorul in minutul 13 prin Claudiu Dragu cu un sut la coltul lung si tabela arata : 0-1.

U Cluj forteaza si in minutul 26 are doua suturi spre poarta oaspetilor in aceiasi faza pentru ca pe contra , Astra sa obtina un corner ,portarul gazdelor respingand o minge periculoasa la coltul scurt.

Dupa un joc confuz Astra obtine un penalty la un fault in careu ,care este ratat de Gabriel Serban , acesta sutand pe langa poarta de la punctul cu var , in minutul 32.

Dupa ratarea penalty ului studentii preseaza iar in minutul 36 Gugu egaleaza la un corner printr-o lovitura de cap : 1-1.

Pauza consfinteste egalitatea iar repriza a doua aduce o dominare din partea clujenilor insa in minutul 70 Astra primeste un nou penalty pe care de data asta Gabriel Serba il transforma si scorul devine 1-2.

Presiunea studentilor creste la poarta Astrei insa prahovenii se apara eroic aparand scorul de pe tabela de marcaj.

U Cluj pierde astfel primele puncte ,,acasa,, din actualul sezon si rateaza ocazia de a trece pe locul II in Liga 2.