FOTBAL-Sticla Ariesul Turda a jucat azi la Alba Iulia , pe terenul lanternei rosii.Vezi care a fost rezultatul!

Sticla Ariesul Turda a jucat azi la Alba Iulia , pe terenul lanternei rosii.

Inceputul jocului pune fata in fata doua echipe cu foame de puncte insa , cu toate acestea , jocul treneaza iar pana in minutul 13 jucatorii ambelor formatii gresesc pase simple.

Minutul 14 aduce deschiderea scorului in urma unei actiuni personale a lui Veres care inscrie cu un sut de la marginea careului de 16 m : 0-1.

Dupa inscrierea golului jocul treneaza iar gazdele pun presiune dupa minutul 35 avand doua ocazii mari in minutele 37 si 39 rezolvate cu succes de catre Onciu.

Repriza a doua debuteaza cu presiunea gazdelor care in urma determinarii jucatorilor reusesc sa egaleze pe tabela : 1-1.

Jocul curge la fel cu o formatie gazda mai ambitioasa care impinge actiunile spre poarta turdenilor care reusesc cu greu sa reziste.

Inevitabilul se produce in minutul 79 cand gazdele obtin o lovitura libera de la 18 m si inscriu cu un sut pe coltul lui Onciu care scapa mingea in poarta : 2-1.

Dupa o repriza a doua foarte slaba , ACS Sticla Ariesul Turda pierde pe terenul lanternei rosii cu scorul de 2-1.