Liga a IV a-Mihai Viteazu invinge la Floresti si Victoria Viisoara dispune de Atletic Olimpia Gherla.

Sambata ,pe cocheta arena de la Floresti , Ariesul Mihai Viteazu a invins ACS Floresti cu scorul de 2-4 chiar daca au jucat in inferioritate numerica mai mult de o repriza.

Formatia din Mihai Viteazu a inscris la finalui unei prima reprize echilibrate cand au si ramas in 10 oameni.

Repriza a doua a adus un festival de goluri ,oaspetii ajungand la 3-0 in urma unui joc bun.

Formatia gazda a redus din handicap pentru 3-1 insa oaspetii au refacut diferenta la 4-1 pentru ca tabele de marcaj sa arat la final 4-2 pentru Ariesul Mihai Viteazu.

Duminica ,Victoria Viisoara a jucat de la ora 11.00 in fieful celor de la Atletic Olimpia Gherla ,unde au reusit sa castige cu scorul de 2-0.