Chimia Turda trece de Unirea Tritenii de Jos 2 si incheie editia 2021-2022 pe locul 4.

Vezi si : minadestiri.ro/maine-se-asterne-cortina-si-peste-liga-a-5-a-iar-ultima-etapa-se-va-desfasura-duminica

Pe terenul Ceramica din cadrul Stadionului Municipal Turda s-a disputat azi ultima etapa a ligii a 5 a pentru CHIMIA TURDA.

Oaspeti au fost cei de la Unirea Tritenii de Jos 2 iar partida a fost una spectaculoasa.

Sub un soare arzator , ambele echipe au depus un efort deosebit iar la pauza se inscrisesera deja 6 goluri scorul fiind 3-3.

Chimia Turda trece de Unirea Tritenii de Jos 2 si incheie editia 2021-2022 pe locul 4., Chimia Turda trece de Unirea Tritenii de Jos 2 si incheie editia 2021-2022 pe locul 4., Stiri Turda - MinaDeStiri
Chimia Turda.

Caldura si-a spus cuvantul asupra evolutiei jucatorilor care au redus turatia pana la final inscriindu-se doar un singur gol.

Chimia Turda s-a desprins spre final castigand cu 4-3 in conditiile in care oaspetii au avut 2 bare si un gol anulat pe motiv de offside.

Ca de obicei , dupa partidele de acasa si nu numai , chimistii au incins gratarul continuand repriza a 3 a la o bere si un carnat savuros.

Urmeaza o pauza de vara binevenita competitia urmand a se relua din toamna acestui an.

Foto : acebook.com/pop.artimiecristian