Chimia Turda invinge UST Cornesti in 9 oameni.

Chimia Turda invinge UST Cornesti in 9 oameni intr-o partida in care oaspetii au condus de 3 ori.

A fost un joc peste nivelul ligii a 5 a in care ambele echipe si-au dorit victoria insa punctele au ramas la Turda.

Dupa ce etapa trecuta , acuzand indisponibilitati la nivel de lot , Chimia Turda a pierdut in fata Soimilor din Campia Turzii , turdenii si-au revenit castigand spectaculos ieri in fata liderului UST Cornesti.

Vezi si : minadestiri.ro/chimia-turda-pierde-prima-partida-din-actuala-editie-in-fata-celor-de-la-soimii-campia-turzii

Condusi de 3 ori , chimistii au intrat la pauza cu un avantaj de un gol , 4-3 , dar si cu portarul eliminat dupa 2 cartonase galbene transformate in rosu.

Dupa pauza , cu un om in minus , turdenii au mai inscris odata ducand scorul la 5-3 iar din minutul 72 au ramas in 9 oameni , prin eliminarea unui alt jucator pentru cumul de galbene.

Gazdele s-au aparat eroic in fata avalansei de atacuri ale oaspetilor care insa nu au reusit sa inscrie iar partida s-a terminat cu scorul de 5-3 in favoarea Chimiei Turda.

Foto : facebook.com/pop.artimiecristian