CFR Cluj trece in turul trei preliminar-Lincoln Red Imp a fost un adversar modest.

CFR Cluj trece in turul trei preliminar, CFR Cluj trece in turul trei preliminar-Lincoln Red Imp a fost un adversar modest., Stiri Turda - MinaDeStiri

Aseara campioana Romaniei a obtinut calificarea in turul trei preliminar al Champions League in dauna unei echipe modeste din Gibraltar,Lincoln Red Imp.

CFR Cluj s-a impus si in mansa retur cu formatia din Gibraltar cu scorul de 2-0.

Au marcat Cestor in minutul 18 si Sigurjohnsson in minutul 58 iar campioana este sigura de grupele europene.

Ca si in celelalte partide oficiale ,feroviarii si-au creat ocazii insa au avut si greseli in aparare iar un adversar de calibru poate profita de ele.

Sumudica este incantat de conditiile ce i se ofera la Cluj si doreste sa forteze calificarea in grupele Champions League.