CFR Cluj revine la stilul placut lui Dan Petrescu-cele 3 puncte raman in Gruia.

CFR Cluj revine la stilul placut lui Dan Petrescu.

Cu tribunele goale din cauza restrictiilor sanitare ,CFR Cluj si Sepsi Sfantul Gheorghe au abordat meciul de pe pozitii diametral opuse in clasament.

Cu toate ca diferenta de puncte dintre combatante este mare , prima repriza a fost una echilibrata , fara faze de poarta insa scorul a fost deschis de catre Bouhenna in minutul 25 la un corner executat bine de Ciprian Deac.

Pana la pauza CFR Cluj a jucat stilul Dan Petrescu si ocaziile de poarta au lipsit cu desavarsire de ambele parti.

Repriza a doua a fost tot una de lupta fara ocazii insa CFR Cluj a profitat de o lovitura de pedeapsa la un fault in careu al lui Mitrea asupra lui Culio.

Argentinianul a executat lovitura si a marcat din doua incercari la respingerea lui Nitui in minutul 53.

Pana la final in afara eliminarii lui Bordeianu nu a mai fost nici un eveniment remarcabil iar CFR Cluj a castigat cu 2-0.

Formatia mai pragmatica si care a controlat totusi jocul in stilul agreat de Dan Petrescu a fost CFR Cluj iar Sepsi a aratat ca o echipa care nu poate mai mult.